Љубитељима поезије и музике поклон од библиотекарке Емилије из Основне школе „Уједињене нације”

Стваралачки занос настаје негде између јаве и сна – поручује нам песник Лаза Костић – на граници разума и срца, стварности и фикције. У његовој песми „Међу јавом и мед сном” лирски субјект је песник чије се срце у тренутку инспирације осамостаљује, он више нема власт над њим. Срце истовремено припада песнику, а истовремено је самостално. Оно је извор надахнућа, плетисанка која испреда жице снова, стварајући плетиво, стихове. Песма је испуњена контрастима који најбоље дочаравају амбивалентну природу песничког заноса, самом песнику несхватљиву и недокучиву.

Наш видео је обрада музичке адаптације Кабареа „Путуј Европо” и представља једно музичко читање ове ванвременске песме. Надамо се да ће и у вама пробудити инспирацију и креативност. Видео је сниман у библиотеци Основне школе „Уједињене нације”.

Наслов видеа:

„Међу јавом и мед сном” – Лаза Костић (обрада музичке адаптације Кабареа „Путуј Европо”)

Опис видеа:

Вокал и гитара: Емилија Пандоски

Виолина: Виолета Ћирић

Бас-гитара: Милан Голубовић

Аудио и видео: Петар Петровић

Видео је сниман у библиотеци Основне школе „Уједињене нације”.