Обавештење о упису првака

У први разред уписују се деца рођена од 01.03.2014. до 28.02.2015. године.

За превремени упис у школу могу се пријавити и деца рођена од 01.03. до 31.08.2015. Провера спремности за полазак у школу ове деце обавиће се до августа 2020. године код психолога школе.

Школа је дужна да упише дете које има пребивалиште на подручју школе.

Упис у први разред школске 2021/22. године обављаће се електронским путем.

Родитељ или други законски заступник детета које се уписује у први разред основне школе за школску 2021/22. годину, преко Портала еУправа (https://euprava.gov.rs) врши заказивање термина - преко апликације еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ, која ће бити доступна родитељима од 22. марта до 28. маја 2021. године. За додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, родитељи могу да се обрате контакт центру Канцеларије за ИТ и еУправу на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

Родитељима који преко ове услуге закажу термин, електронском поштом биће послата нотификација о датуму уписа у школу. Термин може да се откаже 24 часа раније. Уколико се не откаже термин и не дође у заказаном термину у школу, систем неће дозволити да се наредних 14 дана резервише нови термин за упис и тестирање. У том случају, родитељи морају да се директно обрате школи и закажу нови термин.

Упис ученика у први разред, у складу са заказаним терминима, обавља се у периоду од 1. априла до 31. маја 2021. године. Истог дана ће педагог или психолог извршити тестирање ученика.

Родитељи приликом уписа не подносе ниједан документ у папирном облику. Потврде о обављеном обавезном предшколском програму прибављају се по службеној дужности, електронским путем. Изузетно, ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара, биће потребно да га родитељ или други законски заступник донесе у школу.

Уколико родитељ нема могућности да искаже интересовање за упис детета на овај начин, не доводи се у питање упис детета у први разред који територијално припада школи.

Ради електронског уписа ученика, потребно је да родитељ има код себе личну карту и матични број детета.

Све додатне информације везане за упис ученика у први разред можете добити од секретара школе на телефон 063452684 сваким радним даном од 11h до 13h.

Упис у боравак

У продужени боравак се могу уписати ученици првог разреда до попуне два одељења.

Предаја докумената за упис у боравак почиње 11. маја 2021. године у 8 часова.

Потребна документа су потврде о запослењу оба родитеља који заједнички врше родитељско право, односно само једног родитеља који самостално врши родитељско право уз подношење доказа (фотокопија пресуде о разводу брака или документа из кога се види да родитељ самостално врши родитељско право).

Потврде о запослењу не смеју бити старије од 01.02.2021. године.

Приликом предаје потврда потребно је да то учини један од родитеља лично, али то може да учини само за своје дете.

У боравак ће бити уписани само ученици са потпуном документацијом

Упис у продужени боравак вршиће се по наведеним критеријумима и редоследу пријављивања до попуне две групе.

ТЕРИТОРИЈАЛНА ПРИПАДНОСТ ОШ „УЈЕДИЊЕНЕ НАЦИЈЕ“

УЛИЦЕ: АЉЕХИНОВА, АНЕ АХМАТОВЕ, АНТОНА АШКЕРЦА, АРХИМАНДРИТА ГЕРАСИМА ЗЕЛИЋА, БИТОЉСКА, БОРОВА, БРЕЗА, БРЕХТОВА, ВАСИЛИЈА ИВАНОВИЋА, ВЕНЧАЧКА, ВИНОГРАДИ, ВИНОГРАДСКИ ВЕНАЦ, ВЛАДИМИРА ДУЈИЋА, ЕМИЛА ЗОЛЕ, ЖИТОМИСЛИЋКА, ЈАБЛАНИЧКА, ЈАСЕНОВА, КАДИЊАЧКА, КЕДРОВА, КЕСТЕНОВА, КОПАОНИЧКА, КОСМАЈСКА, КОТОРСКА, ЛИПА, ЛИПАР, ЉУБИЊСКА, ЉУБИЦЕ ИВОШЕВИЋ-ДИМИТРОВ, МОЈКОВАЧКА, ОМОРИКА, ПАРТИЗАНСКЕ ВОДЕ, ПЕТЕФИЈЕВА, ПЛАТАНА, ПРИШТИНСКА, САНЏАЧКА, СЛОБОДАНА АЛИГРУДИЋА, СЛОБОДАНА ПЕРОВИЋА, СОЛУНСКИХ БОРАЦА, СТАНИСЛАВСКОГ, СТОЈАНА МАТИЋА, ЦЕРОВА, ЦЕРСКИ ВЕНАЦ, ЦРВЕНИХ ХРАСТОВА.

ПОТРЕБНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЗА УПИС У ШКОЛУ:

1. Лична карта родитеља или другог законског заступника  уз информацију о јединственом матичном броју детета

Родитељи ће се на дан тестирања изјашњавати о изборном предмету – верска настава или грађанско васпитање.